Bosch анонсує найбільшу інвестицію в історії компанії

Німецький технологічний гігант Bosch розпочав будівництво заводу у Дрездені – нова фабрика з виробництва чіпів обійдеться концерну у 1 мільярд євро. Це найбільша інвестиція в один об'єкт за 130-річну історію компанії.

Про початок будівництва нової фабрики стало відомо під час проведення Міжнародної промислової ярмарки у Ганновері. Вона розпочне виробництво наприкінці 2021-го року і за площею буде більше ніж 14 футбольних полів та стане найсучаснішим виробництвом у концерні.

Завод вироблятиме напівпровідникові чіпи для e-mobility та Інтернету речей. У Дрездені буде використана нова 300-міліметрова технологія на основі кремнієвої пластини, так званої "підкладки" (wafer). Чим більше діаметр пластини, тим більше чіпів можна виготовити за виробничий прохід. До цього Bosch, на своїй фарбиці у Ройтлінгені, Bosch використовував технології 150- та 200-міліметрових пластин.

Новий завод створить 700 робочих місць. Місто Дрезден було обрано з-поміж Сінгапура та Нью-Йорка. Планується активно співпрацювати з місцевими підприємствами та університетами.

Коментар ITUADE: Цікаво, що останнім часом німецька преса почала писати про виклики Нової Економіки. Зокрема зазначається, що все більше технологічних компаній через роботизацію будуть повертатись до Німеччини. Фактор дешевої робочої сили поступово втрачатиме своє значення, а головну роль буде відігравати рівень технологій. Одночасно повідомляють про небезпеку приходу до Німеччини китайських інвесторів, які скуповують німецькі технології. Окрім великих концернів, про які знають всі з новин та історії, в Німеччині багато так званих "скритих чемпіонів" (hidden champions) – провідних вузькоспеціалізованих компаній, що є лідерами в своїх секторах.

Цей проект Bosch також підтримав Федеральний уряд, що проінвестує 200 млн євро. Також 100 млн євро планує проінвестувати федеральна земля Саксонія.

Отже, нові роботизовані фабрики перш за все роблять ставку на новітні технології. Так один мільярд інвестицій створить всього 700 робочих місць. Таким чином за одне "сучасне" роботизоване робоче місце концерн заплатить 1,4 млн євро. Якщо тренд на повернення високотехнологічних компаній буде продовжено, то в недалекому майбутньому виникнуть проблеми у Китаю та інших країн, які роками заманювали до себе європейські та американські концерни. Нове і дороге технологічне виробництво залишиться в Європі та США.

Не виключено, що це також і політичний тренд – таким чином європейці відповідають на виклики глобалізації. На мою думку, ми спостерігаємо зміну тренду, коли німці поступово починають розуміти, що використання дешевої робочої сили з Китаю у довгостроковій перспективі може створити проблеми власній індустрії.

Це також може бути для Вас цікавим

«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: T-Aktie: народна акція для німців від Deutsche Telekom

25 років тому була приватизована німецька комунікаційна компанія Deutsche Telekom, акції якої тримали мільйони німецьких інвесторів. У найкращі часи ціна на акцію перевищувала 100 євро, але з часом обвалилась ледь не до 7 євро.

DAX – основний біржовий індекс Німеччини

Ранок фінансових аналітиків починається не з кави, а з перегляду численних біржових індексів зі всього світу: Dow Jones 30, NASDAQ 100, S&P500, Nikkei 225, Russell 2000, FTSE100, CAC40, EuroSTOXX50 та звичайно німецький біржовий індекс DAX40.

«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: HelloFresh – харчовий гігант, народжений корона-вірусом

Kochbox або "їжа з коробки" – це концепт, завдяки якому німецька компанія HelloFresh увійшла до найбільших компаній на німецькій біржі (DAX40). Під час пандемії послугами компанії почали користуватись мільйони людей по всьому світу. На відміну від інших foodtech-стартапів німці з HelloFresh стали прибутковими.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС