Чеський антивірус Avast виходить на Лондонську фондову біржу

Провідний світовий виробник антивірусного програмного забезпечення чеська компанія Avast планує вже у травні розмістити свої акції на Лондонській фондовій біржі (London Stock Exchange).

За оцінками аналітиків загальна вартість компанії може сягнути чотирьох мільярдів доларів. Таким чином це стане найбільшим первинним розміщенням акцій IT-компаній у Лондоні. Чеський концерн давно планував IPO та придивлявся до розміщення акцій в Нью-Йорку на NYSE. Проте вибір все ж пав на Велику Британію через близкість Лондона до головного офіса компанії у Празі. До того ж європейські біржові аналітики краще розуміють специфіку роботи компаній, що працюють у європейському правовому полі. Також вартість розміщення та проведення операцій у Лондоні нижча за Нью-Йорк. Цікаво, що остаточному рішенню не завадив навіть "брекзіт".

Продуктами Avast користуються понад 435 мільйонів користувачів по всьому світу – найкращий показник у галузі. Консолідований прибуток концерну минулого року склав $653 млн, проте рік було завершено зі збитками у $34 млн.

На торги до Лондона буде виставлено чверть акцій компанії, завдяки чому планується залучити додатково $200 млн. Гроші підуть на виплати по боргах та зміцнення позицій компанії на світовому антивірусному ринку.

Avast було засновано у 1988-му році у Празі, сьогодні в компанії працює понад 1600 спеціалістів. В останні роки компанія активно розвивається. Так у 2016-му році Avast Software купив свого чеського конкурента антивірус AVG Technologies за $1,3 млрд. В свою чергу у 2017-му компанія викупали виробника відомої утіліти CCleaner британську фірму Piriform.

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС