Чеський депутат майнив криптовалюту Zcash за державні кошти

Депутат чеського парламенту від партії Піратів Томаш Вимазал так завзято майнив криптовалюту Zcash у службовій квартирі в Празі, що це помітили державні органи.

Майнінг криптовалют доволі енергомісткий процес, саме тому комунальні рахунки державного діяча раптом впали в око місцевим журналістам та контролюючим органам. В грудні минулого року рахунок за електроенергії за квартиру Вимазала сягнув суми у 2500-3000 чеських крон (приблизно $100-120), нащо одразу звернули увагу працівники канцелярії парламенту.

Зрештою народний обранець визнав факт майнінгу. За його словами, коли він переїхав до нової службової квартири, то протягом трьох тижнів майнив криптовалюту Zcash, що також допомогало йому обігрівати холодну квартиру (+16 С). Зароблені декілька сотень крон він передав на благодійність та сплатив завищений рахунок за електроенергію.

Чеська піратська партія на виборах до нижньої палати Парламенту Чехії в жовтні минулого року несподівано здобували 10,8% та стала третьою за силою партією у парламенті.

Zcash (ZEC) — криптовалюта з відкритим вихідним кодом, що була розроблена компанією Zerocoin Electric Coin Company та запущена наприкінці 2016-го року. Транзакції Zcash публікуються в загальнодоступному блокчейні, але також є можливість провести транзакцію практично конфіденційно, приховавши інформацію про відправника, одержувача та суму платежу.

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС