Facebook витратив на безпеку Марка Цукерберга $7,3 мільйона у 2017-му році

Виконавчий директор і президент Facebook Марк Цукерберг веде показаво аскетичне життя. Проте, для того щоб його убезпечити, компанії доводиться витрачати мільйони доларів.

В щорічному повідомленні перед зібранням акціонерів, що було опубліковано на сайті Комісії з цінних паперів та бірж США, можна дізнатись про витрати компанії на зарплати та утримання верхівки Facebook. Акціонери можуть зітхнути з полегшенням – Марк заробляє на своїй посаді всього один доллар, так сам як свого часу це робив СЕО Apple Стів Джобс. Це – ледь не неписане правило американських компаній та публічних осіб в бізнесі, які є обличчями своїх фірм.

Проте не треба думати, що Facebook мало платить своїм керівникам. Головний операційний директор компанії (chief operating officer, COO) Шеріл Сандберг мала в минулому році базову ставку 805 тисяч доларів. До них треба додати $640 тисяч бонусів – теж непогана сума, однак більше за все керівники компанії заробляють на отриманні бонусів у виглядів акцій (restricted share units, RSU). Порадіємо за пані Сандберг, що за минулий рік заробила понад 25 мільйонів доларів.

Але Марк Цукерберг теж провів рік непогано. Він і так заробляє на володінні контрольним пакетом акцій компанії, проте до легендарної зарплати у $1 треба додати ще понад $8,8 млн різних компенсацій, які йому відшкодувала компанія.

Так цікаво, що більше ніж $7,3 млн. було витрачено на забезпечення безпеки Цукерберга в його поїздках. Це практично на 50% більше ніж було витрачено на його безпеку у 2016-му році ($4,9 млн.) Компанія, ясна річ, компенсує витрати свого керівника на особисту безпеку.

Також Марк любить ходити у звичайній футболці та їздити на велосипеді, що викликає заздрість та захоплення у мільйьнів хіпстерів та міленіалів. Проте світ капіталізму суровий і йому доводиться часто літати приватними літаками – за минулий рік Facebook відшкодував Цукербергу понад $1,5 млн на подорожі приватними літаками.

Не думаю, що у своїх витратах голова Facebook чимось відрізняється від інших акул з Silicon Valley чи звичайних європейських олігархів. Однак завдяки відкритості ведення бізнесу витрати американського концерну відомі всім.

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС