Німеччина бореться за якісний Інтернет в стилі гри Pokemon Go

Уряд Німеччини вже давно занепокоєний поганою якістю мобільного Інтернету по всій країні, тому було вирішено боротись з поганим покриттям у новомодний спосіб – для документації "білих плям" без Інтернету було створено спеціальний мобільний додаток.

Федеральне відомство з питань мереж презентувало безкоштовний мобільний додаток, за допомогою якого можна виміряти наявність проблем з Інтернетом. Після старту через кожні 50 метрів програма аналізує наявність сигналу мереж та доступність 2G-, 3G- чи 4G-сигналу. Потім ця інформація аналізується на центральному сервері. Згодом року буде презентована мапа Німеччини, на якій буде позначено місця без мобільного сигналу та Інтернету. Також кожен рік буде презентовано доповідь про стан мереж зв'язку.

Таким чином держава вирішила в доволі дивний спосіб боротись за якість зв'язку, розробивши такий собі мобільний додаток в стилі Pokemon Go. Не дуже зрозуміло, чого цією проблемою повинна займатись держава, бо всі оператори мобільного зв'язку так чи інакше знаходяться у приватній власності. У свою чергу мобільні оператори чудово знають, де у них стоять вежі мобільного зв'язку чи підсилювачі. А аналіз мобільного трафіку кожної компанії може спокійно показати, де є сигнал, а де нема.

Але таким чином держава "тисне" на приватні фірми, маркуючи для них місця, де ще треба доробляти мобільні мережі. Наступного року пройде продаж 5G-ліцензій, який викликає шалений інтерес серед німецьких фірм. З іншого боку навіщо цим компаніям нові ліцензії, якщо вони навіть не змогли зробити нормальну мережу зі старими "стандартними" технологіями?

Однак і приватні компанії можна зрозуміти. Будівництво будь-якого об'єкту, що покращує зв'язок вимагає інвестицій. Який сенс робити інвестиції тільки для того, щоб у якомусь безлюдному лісі теж був мобільний Інтернет? З іншого боку навіть для "лісного Інтернету" приватним компаніям доведеться боротись з місцевими мешканцями, захисниками природи чи просто бюрократами?

Компанії вже зараз вкладають мільярди у розбудову покриття мобільним зв'язком, але Німеччина, на відміну від наприклад Великої Британії, не вкладає гроші в розбудову цих мереж державні кошти. Тут мова йде про першочерговість перерозподілу податків. Британці платять за свій гарний мобільний зв'язок опосередковано через податки. А німці сплачують за поганий мобільний зв'язок напряму приватним компаніям.

Це також може бути для Вас цікавим

«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: T-Aktie: народна акція для німців від Deutsche Telekom

25 років тому була приватизована німецька комунікаційна компанія Deutsche Telekom, акції якої тримали мільйони німецьких інвесторів. У найкращі часи ціна на акцію перевищувала 100 євро, але з часом обвалилась ледь не до 7 євро.

DAX – основний біржовий індекс Німеччини

Ранок фінансових аналітиків починається не з кави, а з перегляду численних біржових індексів зі всього світу: Dow Jones 30, NASDAQ 100, S&P500, Nikkei 225, Russell 2000, FTSE100, CAC40, EuroSTOXX50 та звичайно німецький біржовий індекс DAX40.

«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: HelloFresh – харчовий гігант, народжений корона-вірусом

Kochbox або "їжа з коробки" – це концепт, завдяки якому німецька компанія HelloFresh увійшла до найбільших компаній на німецькій біржі (DAX40). Під час пандемії послугами компанії почали користуватись мільйони людей по всьому світу. На відміну від інших foodtech-стартапів німці з HelloFresh стали прибутковими.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС