Німеччина бореться за якісний Інтернет в стилі гри Pokemon Go

Уряд Німеччини вже давно занепокоєний поганою якістю мобільного Інтернету по всій країні, тому було вирішено боротись з поганим покриттям у новомодний спосіб – для документації "білих плям" без Інтернету було створено спеціальний мобільний додаток.

Федеральне відомство з питань мереж презентувало безкоштовний мобільний додаток, за допомогою якого можна виміряти наявність проблем з Інтернетом. Після старту через кожні 50 метрів програма аналізує наявність сигналу мереж та доступність 2G-, 3G- чи 4G-сигналу. Потім ця інформація аналізується на центральному сервері. Згодом року буде презентована мапа Німеччини, на якій буде позначено місця без мобільного сигналу та Інтернету. Також кожен рік буде презентовано доповідь про стан мереж зв'язку.

Таким чином держава вирішила в доволі дивний спосіб боротись за якість зв'язку, розробивши такий собі мобільний додаток в стилі Pokemon Go. Не дуже зрозуміло, чого цією проблемою повинна займатись держава, бо всі оператори мобільного зв'язку так чи інакше знаходяться у приватній власності. У свою чергу мобільні оператори чудово знають, де у них стоять вежі мобільного зв'язку чи підсилювачі. А аналіз мобільного трафіку кожної компанії може спокійно показати, де є сигнал, а де нема.

Але таким чином держава "тисне" на приватні фірми, маркуючи для них місця, де ще треба доробляти мобільні мережі. Наступного року пройде продаж 5G-ліцензій, який викликає шалений інтерес серед німецьких фірм. З іншого боку навіщо цим компаніям нові ліцензії, якщо вони навіть не змогли зробити нормальну мережу зі старими "стандартними" технологіями?

Однак і приватні компанії можна зрозуміти. Будівництво будь-якого об'єкту, що покращує зв'язок вимагає інвестицій. Який сенс робити інвестиції тільки для того, щоб у якомусь безлюдному лісі теж був мобільний Інтернет? З іншого боку навіть для "лісного Інтернету" приватним компаніям доведеться боротись з місцевими мешканцями, захисниками природи чи просто бюрократами?

Компанії вже зараз вкладають мільярди у розбудову покриття мобільним зв'язком, але Німеччина, на відміну від наприклад Великої Британії, не вкладає гроші в розбудову цих мереж державні кошти. Тут мова йде про першочерговість перерозподілу податків. Британці платять за свій гарний мобільний зв'язок опосередковано через податки. А німці сплачують за поганий мобільний зв'язок напряму приватним компаніям.

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС