Французькі чиновники отримають державний месенджер - аналог WhatsApp та Telegram

Французький уряд серйозно взявся за кібербезпеку листування власних держслужбовців і планує розробити для них месенджер, щоб іноземні уряди не могли прочитати приватні повідомлення високопосадовців.

Всі популярні месенджери накшталт WhatsApp знаходяться чи розробляються поза межами Фрації. А улюблений месенджер президента Франції Емануеля Макрона Telegram взагалі має російське коріння. Команда Макрона широко використовувала Telegram у минулорічній передвиборчій кампанії. Проте прийшовши до влади, чиновники були змушені поставити на свої смартфони програмне забезпечення французької фірми Thales, що перешкоджає використання WhatsApp чи Telegram.

Зараз новою програмою в тестовому режимі користуються близько 20 вищих державних службовців та посадовців. До літа система повинна стати обов'язковою для уряду Франції. Згодом система також буде доступною і для простих громадян.

Програма була написана на основі відкритого коду, проте у інтерв'ю Reuters французький чиновник відмовився називати, який саме проект було взято за основу.

Проте в обговореннях цієї новини на сайті Y Combinator одразу "здогадались", що мова, скоріш за все, йде про проект на основі Matrix та Riot.im.

Цікаво буде подивитись, чим завершиться цей експеримент, і чи підуть інші уряди схожим шляхом, коли кожна країна буде мати свій власний мессенджер для внутрішнього використання. Також цікаво буде подивитись, як покажуть себе open source проекти на службі у державних органів.

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС