PayPal купляє шведський фінтех-стартап iZettle за 1,9 млрд євро

Електронна платіжна система PayPal намагається вийти на ринок офлайн-платежів і купляє шведську фірму iZettle, що виробляє карткові термінали для малого бізнесу (mPOS, mobile Point of Sale).

Нещодавно шведська фірма заявила про плани виходу на біржу та була оцінена у приблизно $1,1 млрд. Проте пропозиція американського гіганта перевищила всі сподівання – ціна викупу складе приблизно 2,2 млрд євро (1,9 млрд євро). Таким чином PayPal спробує вийти на ринок офлайн-платежів та поєднати свої продукти з можливістю оплати через мобільні карткові термінали.

iZettle була заснована у 2010-му році та запропонувала зручний портативний мобільний термінал для малого та середнього бізнесу. Таким чином карткою можна було сплатити навіть за морозиво чи провести платіж ледь не в полі. Фірма швидко зростала, з 2013-го року вони співпрацюють з іспанською банківською групою Banco Santander. У вересні 2017-го року iZettle отримав $36 млн від інвестиційного банку ЄС. Активніше за все компанія працює на ринку Скандинавії, а також в інших країнах ЄС, Бразилії та Мексиці. Головним конкурентом компанії є американський сервіс Square.

PayPal зараз намагається відкрити для себе нові ринки, після того як на початку року стало відомо, що ebay з 2020-го року робитиме ставку в розрахунках на проекті на голландську систему Adyen. І не треба забувати про Amazon, який контролює все більшу долю в онлайн-торгівлі.

Тому тепер PayPal потрібно встигнути розбудувати свій бізнес на нових ринках. Цікаво, що у компанії вже є схожий продукт – PayPal Here, проте вони вчасно не змогли відреагувати на швидкий розвиток мобільного терміналу Square і програли боротьбу за американський ринок. Тому зараз доводиться купляти компанії, не особливо зважаючи на ціну.

Свого часу схожі проблеми були в PayPal на ринку кредитування, коли попри власний відділ PayPal Credit, компанії зрештою довелось витрачати мільярди на купівлю BillMeLater та BillSafe. Дивно, чому маючи такі гарні вихідні позиції та власні розробки, компанія все ж змушена час від часу викупляти бізнеси конкурентів.

Це також може бути для Вас цікавим

«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: T-Aktie: народна акція для німців від Deutsche Telekom

25 років тому була приватизована німецька комунікаційна компанія Deutsche Telekom, акції якої тримали мільйони німецьких інвесторів. У найкращі часи ціна на акцію перевищувала 100 євро, але з часом обвалилась ледь не до 7 євро.

DAX – основний біржовий індекс Німеччини

Ранок фінансових аналітиків починається не з кави, а з перегляду численних біржових індексів зі всього світу: Dow Jones 30, NASDAQ 100, S&P500, Nikkei 225, Russell 2000, FTSE100, CAC40, EuroSTOXX50 та звичайно німецький біржовий індекс DAX40.

«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: HelloFresh – харчовий гігант, народжений корона-вірусом

Kochbox або "їжа з коробки" – це концепт, завдяки якому німецька компанія HelloFresh увійшла до найбільших компаній на німецькій біржі (DAX40). Під час пандемії послугами компанії почали користуватись мільйони людей по всьому світу. На відміну від інших foodtech-стартапів німці з HelloFresh стали прибутковими.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС