Польський Alior Bank мріє про пан'європейську експансію

На конференції Impact' 18 в Кракові представники польського банку Alior Bank розповіли про плани виходу на ринки інших європейських країн та ідею створення пан'європейського фінансового продукту. Цікаво дивитись на плани наших сусідів поляків з точки зору українського банківського ринку.

Alior Bank – шостий за розмірами банк Польщі, що було засновано ще 2008-го року. Банк обслуговую понад чотири мільйони клієнтів, з-поміж яких більше ніж 180 приватні фірми та підприємці. Активи банку сягають 16 мільярдів євро. У 2012-му році банк вийшов на біржу, а з 2014-го року входить до індексу Варшавської біржі WIG 20.

В четвертому кварталі 2018-го року польський банк планує вийти на ринок Німеччини, користуючись послугами місцевого банку solarisBank, що працює за моделлю Banking as a Service (BaaS). У них є німецька банківська ліцензія і вони допомагають фінансовим проектам зі своїми продуктами виходити на німецький ринок.

Депозитні рахунки та можливість інвестувати планують розробляти разом з проектом WeltSparen.de (Raisin GmbH). Вихід на ринок буде підтримувати та супроводжувати Mastercard. Кінцева мета проекту зробити фінансовий продукт, яким зможуть користуватись всі мешканці ЄС, але спочатку будуть робити ставку на німецький ринок.

Українські банкіри можуть тільки заздрісно дивитись на спроби поляків вийти на багаті ринки Західної Європи. В принципі, якби українські політики не сиділи на двох стільцях у 90-ті, а українські виборці не обирали до влади комуністів та соціалістів, то зараз українські банки могли б посперечатись з польськими за європейський ринок. Умовний український "ПриватБанк" міг би вийти на ринки Західної Європи, збирати депозити з багатих європейських пенсіонерів та інвестувати в економіку України. В "Привата" навіть була своя "дочка" в Латвії. Внутрішній ринок України це 45+ мільйонів потенційних клієнтів, в тій же Польщі це всього 35+ мільйонів.

З платіжною системою на кшталт "Приват24" та досвідом впровадження такої системи на великому ринку  можна було б створити універсальний додаток для платежів по всій Європі. Такий собі європейський PayPal чи копію шведського проекту Klarna. Новітні європейські фінтехи N26, Monzo, Fidor, Revolut та інші можливо б взагалі не з'явились, бо в них би вже не було потреби.

Зараз український проект MonoBank від колишніх менеджерів "Привата" намагається вийти на ринок Європи, але здається потяг вже пішов – великі гравці вже вийшли на ринок і буде важко їх посунути. Все це треба було робити умовно кажучи 3-4 роки тому. В Європі їх ніхто не знає, а для вдалого запуску треба мати набагато більші фінансові можливості і зв'язки. Не контакти з російськими бізнесменами, досвід щось порішати в рамках СНД, а контакти з європейською бізнес-елітою, досвід виходу на неросійськомовні ринки та т.п.

До речі, польські фірми не бояться виходити на свою Варшавську біржу, яка приносить їм сотні мільйонів інвестицій. Також українські фірми виходять на фінансові ринки через польську біржу, адже біржа в Україні в класичному плані як така відсутня. В принципі, ніхто не заважав українцям бути разом з поляками в ЄС, але ми шукали свій окремий шлях і не знайшли.

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС