Revolut - лондонський фінтех-стартап з українським корінням оцінили в $1,7 мільярда

В Україні про цей проект чули мало, проте в Лондоні його вважають майбутнім гігантом фінансового сектору, що вже дуже скоро замінить класичні банки. Співзасновником цього проекту є український програміст, який і досі керує технічним серцем стартапу.

Revolut було засновано у липні 2015-го року у Лондоні. Засновниками компанії виступили росіянин Микола Сторонський (CEO) та українець Владислав Яценко (CTO). Одним з завдань нового проекту було подолати завищені банківські збори при обміні валют та переказах закордон.

Вже дуже скоро проект став одним з найпопулярніших fintech-стартапів у Європі, про нього почали все частіше говорити в Інтернеті. Однією з особливостей проекту є відсутність витрат на маркетинг (ред. принаймні так заявляють його представники – може це і є частина маркетингу компанії), а всі клієнти приходять до Revolut-а завдяки гарним відгукам.

Revolut працює за схемою схожою на роботу онлайн-банків. Вся робота з системою проходить через мобільний додаток. Кожен клієнт отримує банківську карту, яку може використовувати практично по всьому світу. Основними конкурентами компанії є німецький N26, британці з Monzo, фіни з Holvi та ще декілька онлайн-банків. В Україні за схожим принципом починає працювати Monobank. Проте Revolut вирізняється з-поміж всіх інших шаленими темпами зростання.

Минулого року проект отримав $66 мільйони інвестицій від європейських венчурних фондів (Index Ventures, Balderton Capital та Ribbit Capital), що витратив на експансію в Європі та вихід на ринки Азії та Північної Америки.

Зараз Revolut має понад 1,5 мільйони клієнтів по всьому світу, що провели більше ніж 70 мільйонів транзакцій на загальну суму у 10 мільярдів доларів. Завдяки використанню системи клієнти зекономили більше 200 мільйонів доларів на банківських зборах.

26-го квітня 2018-го року Revolut повідомив про отримання чергового раунду інвестицій у $250 мільйонів інвестицій від інвестиційного фонду DST Global, що був заснований російським мільярдером Юрієм Мільнером, який активно інвестує в інтернет-проекти. Зараз проект оцінюють у 1,7 мільярда доларів. Таким чином Revolut став першим європейським онлайн-банком, який можна по праву називати "Unicorn" – стартап, оцінка якого сягнула за мільярд доларів.

Цього року компанія планує активно розвиватись та виходити на ринок США, Австралії та Азії. Revolut вже подав заявку на отримання банківської ліцензії. Проект дозволяє торгувати криптовалютами, надає послуги страхування і розширює свій портфель продуктів ледь не кожного місяця. Головний офіс Revolut знаходиться в Лондоні, також компанія має офіси розробки в Польщі (Краків) та Росії (Москва, Санкт-Петербург).

Владислав Яценко є випускником Києво-Могилянської Академії (2000-2006), по закінченню якої працював програмістом у польській компанії COMARCH. В Лондоні він встиг попрацювати в банківській галузі у Deutsche Bank та UBS Investment Bank. В Західній пресі та по офіційних документах він проходить як співзасновник компанії Revolut та CTO (Chief Technical Officer, технічний директор). Фактично, Влад Яценко є одним з найвпливовіших українців у світі IT.

 

Це також може бути для Вас цікавим

Digital tax: ЄС публікує список фірм-кандидатів для нового податку

Європейська Комісія вже давно планує ввести податок на Інтернет-концерни, але раніше все не йшло далі розмов. І ось вперше в пресу потрапив список можливих фірм, які повинні будуть платити новий податок.

Оффлайн проти онлайн - як класичні аптеки борються проти конкурентів

Інтернет та новітні технології змінили вже багато галузей світової економіки, але представники класичних бізнес-моделей намагаються докласти всіх зусиль, щоб зупинити прогрес. Іноді вони святкують локальні успіхи.

Новий мобільний додаток для Бундестагу розробила чеська фірма Ackee

Аутсорсинг крокує по планеті – чеська компанія Ackee розробила новий мобільний додаток для німецького парламенту Бундестаг. Українським компаніям є над чим задуматись.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС