Rimac Automobili - хорватське zeleno čudovište, що кидає виклик Tesla

Найвідомішим виробником електромобілів у світі є американська компанія Tesla, названа на честь найвідомішого сербського винахідника Ніколи Тесли. Виклик американському концерну кине маловідома хорватська компанія Rimac Automobili, яку вже взяли під своє шефство німецький автомобільний гігант.

Rimac Automobili – хорватський виробник електрокарів з міста Свєта Неделя (передмістя Загреба), який 2009-го року заснував інженер-винахідник Мате Рімац. Він почав у власному гаражі робити електрокар зі свого старого BMW E30 323i 1984-го року випуску з метою зробити найшвидший електромобіль світу. Першу модель назвали "zeleno čudovište" (зелене чудовисько) та вже скоро вона поставила декілька світових рекордів.

Перша модель була розроблена у 2011-му році під назвою Rimac Concept One – це двомісний спортивний автомобіль, що розганявся до 100 км/год всього за 2,5 секунди завдяки надпотужному двигуну (913 kW або 1,241 к.с.) Модель було представлено на автосалоні у Франкфурті, а перша модель була продана вже у 2013-му році. Всього було виготовлено приблизно 10 екземплярів, а ціна однієї машини сягала 1 млн доларів.

Друга модель C_Two була представлена цього року на Женевському автосалоні. Автомобіль оснащено двигуном, теоретично спроможним розганятись до 100 км/год всього за 1,85 секунди (швидкість – 415 км/год та потужність 1,408 kW або 1914 к.с.) Запас ходу сягатиме 650 км.

Всього планується виробити приблизно 150 екземплярів, а перші серійні моделі вийдуть з конвеєра вже 2020-го року. Попри те, що ціна спорткару досягає €1,8 млн, перші моделі вже продані.

З такими цінами компанія поки не зможе скласти гідну конкуренцію на ринку дешевих електромобілів, але окрім вироблення власне спорткарів, компанія також займається розробкою електричних батарей та компонент для електромобілів від інших виробників.

Успіхи молодої компанії з Хорватії помітили провідні європейські автовиробники й нещодавно Porsche викупив 10% акцій компанії.

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС