Scout24 купує портал споживчих кредитів Finanzcheck за 285 мільйонів євро

На німецькому фінтех-ринку провернули гучну угоду – портал порівняння кредитів Finanzcheck.de був куплений за рекордні 285 млн євро концерном Scout24.

Портал Finanzcheck.de було засновано 2010-го року у Гамбурзі. Спочатку молодий стартап займався продажем полісів приватних медичних страховок, а згодом почав займатись споживчими кредитами. Проект порівнює пропозиції банків та кредитних спілок і видає користувачу найкращі пропозиції. В разі підписання кредитної угоди, Finanzcheck.de отримує комісійні.

Власне, можливість отримати кредит онлайн є практично в кожного банку, до того ж відсоткові ставки приблизно однакові на всьому ринку. Проте завжди знаходяться банки, які охоче намагаються отримати нових клієнтів. Пересічний клієнт може без проблем згадати назви декількох десятків банків, проте на ринку працюють сотні банків. Завдяки порталам-агрегаторам на кшталт Finanzcheck.de навіть маленькі чи регіональні маловідомі банки можуть вийти на загальнонімецький ринок кредитування.

Ідея таких порівняльних порталів не нова – разом з Finanzcheck.de на ринку активно працюють схожі проекти Check24, Smava, Verivox, Kreditvergleich та інші. Попри низькі відсоткові ставки, кількість таких проектів не зменшується, адже кредитний ринок саме завдяки низьким ставкам насиченим великою кількістю пропозицій, де плюс-мінус 10 євро вирішують все.

Деякі банки підписують ексклюзивні контракти з тим чи іншим порталом, тому їх результати не показуються на інших порталах. Тому іноді в пошуках найкращого кредита доводиться обійти всі відомі порівняльні портали – а ніхто не казав, що буде легко :)

Scout24 – один з найбільших та найстаріших німецьких інтернет-концернів. Його було засновано ще 1998-го року в Мюнхені, найвідомішими порталами концерну є пошукових по вживаних машинах AutoScout24 та по нерухомості ImmobilienScout24. Свого часу була ціла серія порталів – JobScout24, FriendScout24, TravelScout24 та багато інших. Проте флагманами концерну залишається автомобільна галузь та нерухомість. Загалом у компанії працює понад 1200 робітників, що за рік заробляють біля 0,5 млрд євро. З 2015-го року акції компанії торгуються на франкфуртській біржі.

Finanzcheck.de у свою чергу дуже активний гравець на фінансовому ринку. Компанія навіть відкрила свій оффлайн-філіал у Гамбурзі, і це в часи, коли всі банки скоріш намагаються піти в онлайн. В компанії працює 265 працівників. За минулий рік прибуток компанії склав 35 млн євро.

Ціна купівлі склала 285 мільйонів євро – дуже серйозна сума для європейської IT-галузі. Але загалом це доволі помірна ціна, якщо врахувати, що німецький ринок споживчих кредитів минулого року був на рівні 80 млрд євро. Вся сума була сплачена готівкою. З новим проектом Scout24 розраховує на синергетичний ефект. Тепер користувачі зможуть не тільки обрати нову квартиру чи машину на проектах компанії, але і за декілька кліків вирішити питання фінансування.

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС