Стартапи в Німеччині 2018 - молоді, динамічні та бідні
Опитування проводилось на початку року – всього було зібрано 1600 анкет з зарплатами представників німецьких стартапів, 63% чоловіків та 37% жінок. Середній вік опитаних – 30 років. Одразу 59% мають вищу освіту – практично половина всіх вчилась на економічних спеціальностях (46%), а 16% вчились на економічній інформатиці.
Робочий тиждень працівника стартапів триває 39 годин, але фактично треба працювати приблизно 42 години. Це дещо більше, ніж у представників старої економіки (40). Також в нових компаніях за рік в середньому відпочивають на два дні менше у відпустці – 27 та 29 днів відповідно.
Керівники стартапів в середньому дуже молоді люди (32 роки) і заробляють приблизно 57400 євро на рік – найбільша зарплатня в їх фірмі. Керівники проектів отримують дещо менше – 48500 тисяч євро.
IT-адміністратори виходять на зарплату у 46400 євро на рік, що дещо більше ніж отримують менеджери з онлайн-маркетингу (€44000).
Ще гірше виглядає ця різниця серед управлінців. В стартапі керівництво може розраховувати на 54300 євро на рік. В той самий час, в old economy за схожу діяльність платитимуть одразу 95800 євро. Керівники також отримують премії – близько 10 тисяч євро в обох випадках, але в стартапах набагато рідше (19% проти 63%).
Загалом, за зарплатами до стартапів не треба йти навіть простим кваліфікованим робітникам – спеціалісти в класичних фірмах отримують 57500 євро на рік, а в стартапах всього 41000 євро – відверто не густо, хоча це пояснює, чому в Німеччині спостерігається брак кваліфікованих кадрів.
Окремо треба відзначити високий рівень німецьких податків, що залежно від сімейного стану забиратиме ще 35-42% від заробленого.
За даними KPMG у цьому році стартапи наймуть щонайменше 8000 нових робітників, в середньому створюючи по 7,5 робочих місця на стартап. Як і раніше, столиця Німеччини Берлін залишиться найпривабливішою для нових фірм.
Це також може бути для Вас цікавим
#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things
Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей
Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank
Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.Блог про європейське IT
IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.