Суд Берліна заборонив Facebook видаляти коментар та блокувати користувача

Останнім часом американський гігант Facebook видаляє та блокує все більше користувачів за звичайні коментарі. Проте цього разу адміністраторам мережі не пощастило з користувачем, який просто пішов до Земельного суду Берліну і переміг соціальну мережу.

З початку року набрав чинності новий німецький закон, що спрямований на боротьбу з мовою ворожнечі в соціальних мережах, так званий Netzwerkdurchsetzungsgesetz (NetzDG, Закон про покращення правоохоронних заходів в соціальних мережах). Закон повинен на законодавчому рівні спонукати соціальні мережі швидве реагувати на фейкові новини та активніше займатись модерацією контенту. Критики однак зазначали, що тепер просто на всяк випадок адміністратори будуть видаляти більше та частіше. Так воно і сталося, коли в січні-лютому по німецькому сегменту Фейсбука прокотились численні блокування користувачів та видалення постів та коментарів.

Проте не всі захотіли з цим миритись. Так 8-го січня швейцарська консервативна "Basler Zeitung" розмістила у себе на фейсбук-сторінці статтю про угорського президента з заголовком "Віктор Орбан говорить про мусульманське "вторгення" – стаття з гучною назвою була ще прокоментована цитатою політика, на яку відгукнулись багато коментаторів.

Користувач Gabor B. залишив під статтею свій коментар: "Німці стають все тупішими. Це і не дивно, через їх лівацькі системні ЗМІ вони кожного дня чують фейкові новини про "кваліфікованих робітників", зниження безробіття, або ж їм постійно розказують щось про поганого Трампа" – доволі критичний коментар проте без видимого порушення якихось правил.

Дуже скоро цей коментар набрав більше за все лайків під статтею, але адміністратори Фейсбука видалили його через порушення стандартів мережі. Сам Габор був заблокований на 30 днів, проте вирішив боротись за свої права.

За справу взялось адвокатське бюро з Гамбурга, що звернулось до Facebook за розясненнями. Соціальна мережа частково відреагувала на це і розблокувало користувача, але коментар не поновили. Адвокати американського концерну в Земельному суді Берліна наполягали, що стандарти мережі були застосовані правильно, і коментар не може бути поновлено. Проте суд вирішив інакше і не дозволив Facebook блокувати користувача за цей коментар, або видаляти його. Тепер справа за Facebook, якому в разі нереагування загрожує штраф у 250 тисяч євро.

Судове рішення було винесено ще 23-го березня, і Фейсбук має право його оскаржити. Тим не менше адвокати користувача мережі вважають це показовим судовим рішенням: "Можна поділяти думку коментатора або вважати його коментар полемічним чи недоречним. Проте важливо інше: на цей коментар поширюється свобода слова"

Ця новина з'явилась на блозі німецького консервативного журналіста Рональда Тихого та була підхоплена таблоїдом Bild та іншими системними ЗМІ.

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС