Кінець легенди - організатори вирішили більше не проводити CeBIT

Найвідоміша виставка цифрових інформаційних технологій в Німеччині CeBIT несподівано завершила своє існування – кількість відвідувачів цього року та замовлення на участь у виставці наступного року змусили організаторів відмовитись від проведення виставки.

Цього року виставку відвідали всього 120 тисяч глядачів, хоча ще минулого року її відвідали близько 200 тисяч. На виставці були представлені близько 3 тисяч фірм – доволі посередні показники, якщо зважати на славну історію CeBIT-а. Підняти відвідуваність не допомогло навіть перенесення проведення виставки з березня на червень – цього року вона практично збігалась з Computex у Тайвані, що не додало відвідувачів. Зрештою були прийнято важке рішення, але до цього вже давно йшло.

У 90-ті та на початку 2000-х здавалось, що у німецькому Ганновері на тиждень збирається вся світова IT-тусовка. Пік відвідуваності виставки припав на 2001-й рік, коли її відвідали 830 тисяч людей. Але вже наступного року через катастрофу 9/11 до Німеччини не прилетіло багато фірм з Америки та Азії.

Поступово організатори намагались то робити виставку більше спрямованою на звичайного користувача, то намагались виокремити цікаві для спеціалістів теми. У свою чергу найцікавіші події відбувались скоріше на вузькоспеціалізованих виставках, які з часом з'явились в Азії та інших великих містах Європи.

CeBIT або Centrum für Büroautomation, Informationstechnologie und Telekommunikation (Центр автоматизації діловодства, інформаційних технологій і телекомунікацій) починав свою історію з експоцентру міста Ганновер, який відкрився у 1947-му році. Особливо активно тут проводились виставки товарів для бюро та офісної промисловості. В 1970-му році організатори одними з перших у світі зрозуміли, що майбутнє буде за цифровими технологіями. А отже новий виставковий комплекс було присвячено бюро та інформаційній техніці.

У 1986-му році було проведено окрему комп'ютерну ярмарку. Розквіт виставки якраз співпав з розквітом індустрії ПК. У 1994-му році ізраїльсько-швейцарська компанія Vocaltech представила технологію VoIP з "можливістю безкоштовно додзвонитись до Африки", а молодий Біл Гейтс анонсував появу нової операційної системи. І вже наступного року на CeBIT було представлено легендарну Windows 95.

З року в рік в 500-тисячному німецькому Ганновері відкривались нові зірки IT-індустрії, маленьке місто ставало на тиждень центром світу, а місцеві ціни на квитки та виставкові місця били чергові рекорди. Але все колись завершується – поступово то одна, то інша галузь виокремлювалась в паралельні виставки, що проходили у більш престижних містах Європи (приклад – 3GSM у Барселоні). До того ж європейці відіграють все менше значення в світі IT, де останні десятиріччя на олімпі американські інтернет-концерни та азіати.

Організатори вирішили не чекати на черговий антирекорд з відвідуваності та завершили історію CeBIT ще цього року. Свого часу я мріяв потрапити до Ганновера, але кожен відкладав цю поїздку. Декілька разів міг поїхати у складі делегації фірми, а декілька разів грав з думками, відкрити для себе Ганновер в якості комп'ютерного туриста. Але не судилось.

RIP CeBIT. На жаль, завершення такої виставки всього лише ще одна ознака відставання Європи в інформаційних технологіях.

Це також може бути для Вас цікавим

«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: T-Aktie: народна акція для німців від Deutsche Telekom

25 років тому була приватизована німецька комунікаційна компанія Deutsche Telekom, акції якої тримали мільйони німецьких інвесторів. У найкращі часи ціна на акцію перевищувала 100 євро, але з часом обвалилась ледь не до 7 євро.

DAX – основний біржовий індекс Німеччини

Ранок фінансових аналітиків починається не з кави, а з перегляду численних біржових індексів зі всього світу: Dow Jones 30, NASDAQ 100, S&P500, Nikkei 225, Russell 2000, FTSE100, CAC40, EuroSTOXX50 та звичайно німецький біржовий індекс DAX40.

«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: HelloFresh – харчовий гігант, народжений корона-вірусом

Kochbox або "їжа з коробки" – це концепт, завдяки якому німецька компанія HelloFresh увійшла до найбільших компаній на німецькій біржі (DAX40). Під час пандемії послугами компанії почали користуватись мільйони людей по всьому світу. На відміну від інших foodtech-стартапів німці з HelloFresh стали прибутковими.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС