Кінець легенди - організатори вирішили більше не проводити CeBIT
Цього року виставку відвідали всього 120 тисяч глядачів, хоча ще минулого року її відвідали близько 200 тисяч. На виставці були представлені близько 3 тисяч фірм – доволі посередні показники, якщо зважати на славну історію CeBIT-а. Підняти відвідуваність не допомогло навіть перенесення проведення виставки з березня на червень – цього року вона практично збігалась з Computex у Тайвані, що не додало відвідувачів. Зрештою були прийнято важке рішення, але до цього вже давно йшло.
У 90-ті та на початку 2000-х здавалось, що у німецькому Ганновері на тиждень збирається вся світова IT-тусовка. Пік відвідуваності виставки припав на 2001-й рік, коли її відвідали 830 тисяч людей. Але вже наступного року через катастрофу 9/11 до Німеччини не прилетіло багато фірм з Америки та Азії.
Поступово організатори намагались то робити виставку більше спрямованою на звичайного користувача, то намагались виокремити цікаві для спеціалістів теми. У свою чергу найцікавіші події відбувались скоріше на вузькоспеціалізованих виставках, які з часом з'явились в Азії та інших великих містах Європи.
CeBIT або Centrum für Büroautomation, Informationstechnologie und Telekommunikation (Центр автоматизації діловодства, інформаційних технологій і телекомунікацій) починав свою історію з експоцентру міста Ганновер, який відкрився у 1947-му році. Особливо активно тут проводились виставки товарів для бюро та офісної промисловості. В 1970-му році організатори одними з перших у світі зрозуміли, що майбутнє буде за цифровими технологіями. А отже новий виставковий комплекс було присвячено бюро та інформаційній техніці.
У 1986-му році було проведено окрему комп'ютерну ярмарку. Розквіт виставки якраз співпав з розквітом індустрії ПК. У 1994-му році ізраїльсько-швейцарська компанія Vocaltech представила технологію VoIP з "можливістю безкоштовно додзвонитись до Африки", а молодий Біл Гейтс анонсував появу нової операційної системи. І вже наступного року на CeBIT було представлено легендарну Windows 95.
З року в рік в 500-тисячному німецькому Ганновері відкривались нові зірки IT-індустрії, маленьке місто ставало на тиждень центром світу, а місцеві ціни на квитки та виставкові місця били чергові рекорди. Але все колись завершується – поступово то одна, то інша галузь виокремлювалась в паралельні виставки, що проходили у більш престижних містах Європи (приклад – 3GSM у Барселоні). До того ж європейці відіграють все менше значення в світі IT, де останні десятиріччя на олімпі американські інтернет-концерни та азіати.
Організатори вирішили не чекати на черговий антирекорд з відвідуваності та завершили історію CeBIT ще цього року. Свого часу я мріяв потрапити до Ганновера, але кожен відкладав цю поїздку. Декілька разів міг поїхати у складі делегації фірми, а декілька разів грав з думками, відкрити для себе Ганновер в якості комп'ютерного туриста. Але не судилось.
RIP CeBIT. На жаль, завершення такої виставки всього лише ще одна ознака відставання Європи в інформаційних технологіях.
Це також може бути для Вас цікавим
«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: T-Aktie: народна акція для німців від Deutsche Telekom
25 років тому була приватизована німецька комунікаційна компанія Deutsche Telekom, акції якої тримали мільйони німецьких інвесторів. У найкращі часи ціна на акцію перевищувала 100 євро, але з часом обвалилась ледь не до 7 євро.DAX – основний біржовий індекс Німеччини
Ранок фінансових аналітиків починається не з кави, а з перегляду численних біржових індексів зі всього світу: Dow Jones 30, NASDAQ 100, S&P500, Nikkei 225, Russell 2000, FTSE100, CAC40, EuroSTOXX50 та звичайно німецький біржовий індекс DAX40.«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: HelloFresh – харчовий гігант, народжений корона-вірусом
Kochbox або "їжа з коробки" – це концепт, завдяки якому німецька компанія HelloFresh увійшла до найбільших компаній на німецькій біржі (DAX40). Під час пандемії послугами компанії почали користуватись мільйони людей по всьому світу. На відміну від інших foodtech-стартапів німці з HelloFresh стали прибутковими.Блог про європейське IT
IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.