Uber забуксував в європейських судах

Американський концерн Uber намагається вийти на ринок країн ЄС, проте місцева бюрократія та профспілки всіляко заважають йому.

Європейський суд визнав законним можливість забороняти дію Uber-а в країнах ЄС. Тепер країни можуть не чекати на рішення європейських бюрократів і на власний розсуд забороняти роботу мобільного застосунку UberPop. Проблеми для Uber-а почались з виходом на французький ринок, де дуже сильні профсоюзи та зібрання таксистів. Саме вони намагались заборонити роботу американського концерну і зрештою сторони дійшли до Європейського суду.

Загалом бізнес-модель Uber вбиває галузь таксистів в Європі, коли підробляти як таксист може власник кожної машини. В свою чергу в конкурентній боротьбі програють власники таксомоторних бюро, що повинні платити зарплату, страховку, соціальни виплати та інші податки. Ще минулого року суд ЄС визнав Uber перевізником, а отже поширив на нього деякі норми регулювання.

На сьогодні робота Uber заборонена у Франції, Іспанії, Бельгії та Італії. В свою чергу додатком можна користуватись у Східній та Північній Європі, однак там ринок не такий великий і звичайно поступається великим країнам Центральної та Західної Європи.

Також ЄС продовжує спроби регулювати американські hightech-концерни, що безперешкодно виходять на європейських ринок та заробляють гроші в ЄС, формально навіть не покидаючи США.

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС