VentureEU - Європейський Союз проінвестує стартапи на 410 млн євро

Європейські чиновники нарешті помітили, що більшість технологічних компаній та стартапів з'являються не в ЄС, а у США. Передумова появи нових компаній тісно пов'язані з наявністю достатньої кількості венчурного капіталу. Саме його в Європі і бракує.

У 2016-му році венчурні капіталісти (Venture Capital, VC) проінвестували в ЄС проекти на суму 6,5 млрд євро – непогана сума, якщо не порівнювати з США, де в цей же період було витрачено 39,4 млрд євро. Взагалі європейським венчурним фондам важко суперничати з американцями. Середній розмір європейського VC-фонду складає 56 мільйонів євро, в той же час у США це 156 млн євро. Дуже часто європейські компанії просто не можуть знайти в Європі достатнього фінансування і залишають Європу.

Так на кінець 2017-го року всього 26 європейських компаній досягли звання Unicorn-а ("єдинорог") – молодої компанії, що оцінюється на ринку у більш ніж 1 млрд доларів. У США таких компаній 109, а у Китаї – 59.

Європейська Комісія та Європейський Інвестиційний Фонд (European Investment Fund, EIF) розпочинають загальноєвропейську програму з підтримки молодих та зростаючих компаній – VentureEU. З боку фондів ЄС буде виділено 410 млн євро для фінансування молодих підприємців. За планами програма розшириться до 2,1 млрд євро завдяки приватним інвестиціям, що допоможе залучити до галузі венчурного інвестування до 6,5 млрд євро. Планується, що в програмі прийме участь понад 1500 компаній з країн ЄС.

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС