WhatsApp хочуть змусити відкрити свої дані для інших месенджерів

Міністр юстиції Німеччини Катаріна Барлі в інтерв'ю газеті Zeit висловилась з приводу портабельності даних. За її словами, користувачі різних месенджерів повинні мати змогу комунікувати один з одним.

Саме тому, вона закликає WhatsApp та інші компанії месенджери розробити механізми "сумісності" даних. Щоб компанії дійсно зайнялись цією проблемою, буде розроблено окремий закон, що змусить фірми відкрити інтерфейси своїх даних. Тоді користувач зможе обирати сервіс, що краще піклується за захист персональних даних.

За словами міністра, регулюванню ринку месенджерів було б краще за все організувати на загальноєвропейському рівні: "Це ж можливо на ринку мобільного зв'язку, тому це також можна зробити й для цієї системи..."

Міністр Барлі представляє партію соціал-демократів, але схожі заяви можна почути й від християнських демократів. Також це улюблена тема представників партії Зелених. Для багатьох німецьких політиків боротьба проти американських капіталістів з Силіконової долини стала ледве не головним завданням у їх політичній кар'єрі. Минулий міністр юстиції Хайко Маас запам'ятався тим, що пролобіював прийняття Закону про захист мереж (NetzDG, Netzwerkdurchsetzungsgesetz – Закон про вдосконалення правоохоронних заходів у соціальних мережах). Цей закон в першу чергу повинен був стосуватись боротьби з мовою ворожнечі у соціальних мережах, в першу чергу у Facebook. Представники великих соціальних мереж начебто невчасно реагували на прояви мови ворожнечі (той самий hate speech), тому закон змушував їх оперативніше видаляти такий контент.

Завершилось все масовим видаленням навіть простих коментарів та блокуванням користувачів. Загалом зараз визнають, що NetzDG не виправдав себе. Чиновники очікували, що за рік їм доведеться обробити до 25000 скарг та буде виписано до 500 штрафів. Проте реальність виявилась набагато спокійнішою – за півроку було подано тільки 400 скарг.

Коментар від ITUADE: у європейських чиновників спостерігається чергове загострення у боротьбі з американськими концернами. Причому впадає в очі повна відсутність якоїсь технічної експертизи, а прости потурання красивим гаслам. Чому компанія WhatsApp повинна безкоштовно зберігати та керувати даними користувачів, які потім можуть безкоштовно перейти до умовного Signal, Viber чи Telegram. В чому тоді взагалі сенс вкладатись в рекламу, розробку чи впровадження якихось стандартів, якщо потім політики можуть тебе змусити поділитись своєю долею ринку з іншими?

Це також може бути для Вас цікавим

#LikeABosch - як німецький концерн популяризує Internet of Things

Німецький концерн Bosch завдяки агресивному маркетингу популяризує свої рішення у сфері Internet of Things.

Made in EU: європейські фірми єднають зусилля для виготовлення електробатарей

Одним з викликів автомобільної галузі останніх років став перехід деяких виробників на двигуни на альтернативному паливі. Трендсетером в цьому напрямку стала американська компанія Tesla, електричні седани якої захоплюють ринок.

Фінтех-стартап Raisin купив німецький банк MHB-Bank

Практично кожен день з'являються новини, що той чи інший банк викупив долю в стартапі, але німецький фінтех-стартап Raisin зробив навпаки та купив собі банк-партнер.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС