Wirecard замінить Commerzbank в німецькому біржовому індексі DAX

Фінтех-проект Wirecard з 24-го вересня буде внесено до розрахунків німецького фондового індексу DAX замість одного зі старожилів німецького фінансового світу Commerzbank.

До основного індексу DAX (Deutscher Aktienindex) входять акції 30 найбільших німецьких компаній, які активно торгуються на біржі. Сам індекс було вперше обраховано у 1988-му році та він є одним з найважливіших економічних показників фінансових ринків ЄС.

Commerzbank є одним з найбільших німецьких банків, що обслуговує 13 млн приватних клієнтів та 5 млн юридичних осіб по всьому світу. Активи компанії складають понад 500 млрд євро, але банк переживає не найкращі часи та був навіть частково націоналізований. Ринкова вартість компанії цього року сягнула всього 13,5 млрд євро – саме за цим показником банк, який було засновано ще далекого 1870-го року, обійшов новачок індексу Wirecard, який було оцінено у 14,3 млрд євро. Виключення з основного індексу DAX може бути тільки початком ще більших проблем для Commerzbank – частенько компанії після цього розвалювались остаточно (Deutsche Babcock, Hypo Restate). Поки що компанію переведено до індексу середніх за розміром компаній mDAX.

Wirecard було засновано 1999-му році, штаб-квартира компанії знаходиться у передмісті Мюнхена 9-тисячному Ашхаймі. Фірма є одним з найактивніших гравців на фінансовому ринку Європи, займається провадженням електронних розрахунків та платіжних систем, електронною комерцією (eCommerce), мобільними платежами (mobile payment-app boon). До складу концерну також входить відділення Wirecard Bank, що має власну банківську ліцензію, за допомогою якої Wirecard обслуговує потреби багатьох фінтех-проектів в Європі.

Компанія вийшла на біржу ще 2005-му році, а роком пізніше увійшла до індексу TecDAX. З того часу показники компанії тільки йшли на гору. Оберти минулого року склали 1,49 млрд євро, а чиста виручка сягнула 259 млн євро.

Таким чином представник "нової економіки" витіснив з провідного біржового індексу представника "старої економіки". З 24-го вересня акції компанії стануть складовою частиною DAX. До 2020-го року Wirecard планує подвоїти свої оберти. Новітні технології перемогли традиції та історію.

Це також може бути для Вас цікавим

Digital tax: ЄС публікує список фірм-кандидатів для нового податку

Європейська Комісія вже давно планує ввести податок на Інтернет-концерни, але раніше все не йшло далі розмов. І ось вперше в пресу потрапив список можливих фірм, які повинні будуть платити новий податок.

Оффлайн проти онлайн - як класичні аптеки борються проти конкурентів

Інтернет та новітні технології змінили вже багато галузей світової економіки, але представники класичних бізнес-моделей намагаються докласти всіх зусиль, щоб зупинити прогрес. Іноді вони святкують локальні успіхи.

Новий мобільний додаток для Бундестагу розробила чеська фірма Ackee

Аутсорсинг крокує по планеті – чеська компанія Ackee розробила новий мобільний додаток для німецького парламенту Бундестаг. Українським компаніям є над чим задуматись.

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС