ITUADE - про європейське IT людською мовою

ITUADE – ідея цього проекту планувалась роками, але тріггером стала участь в економічному форумі "Україна – Баварія" в Мюнхені на початку 2018-го року. Відстань між Україною та Німеччиною між крайніми точками ледве сягає 700 кілометрів. Це набагато ближче ніж відстань до багатьох інших сусідів кожної з країн.

В Україні мало знають про те, що відбувається в Німеччині. Так само на берегах Ельби та Майна занадто мало знають про Україну. Окрім загальновідомих кліше про німців, що виробляють гарні авто та високоякісне пиво, українці не знають практично нічого про німецький побут.

Так само в Німеччині про Україну чули або в контексті однієї з нових країн, що утворились в Європі після розпаду СРСР, або в контексті буремних подій в українській політиці в останні роки. Загалом, у багатьох знання про Україну обмежуються розповідями старшого повоєнного покоління, або свіжими кадрами з братами Кличко, що зробили собі ім'я в Німеччині.

IT UA DE  – звідки з'явилась ця назва?

Спочатку давайте розберемось з назвою. Автор проекту живе і працює в IT-галузі понад 10 років. В останні роки IT стало найпопулярнішою галуззю української економіки, що стабільно зростає з року в рік. Кожного року на форумах та в коментарях піднімаються питання, як увійти в Ай-Ті, де заробляють в середньому набагато більше ніж в інших галузях.

Для багатьох в Україні (UA) програмування стало таким собі клондайком. Однак, більша частина виробляється для іноземного виробника. Мабуть, не помилюсь, коли скажу, що більшість українського IT-аутсорсінгу спрямована на англомовні країни, або кінцевим споживачем буде американський ринок.

І це при тому, що Європа та європейський ринок набагато ближчий для України. Найбільшим ринком збуту в Європі залишається німецький ринок. Deutschland (DE) – залишається економічним локомотивом Європи. Однак в IT-галузі німці все ще програють американцям.

Основа німецької економіки – автопереробна промисловість, машинобудування та хімічна галузь. Проте, своєю Silicon Valley європейці похвалитись не можуть і всі тренди та більшість проривних технологій створюються та розвиваються в США та в Азії.

У свою чергу Україна за роки співпраці на ринку аутсорсингу з іноземними замовниками зробила собі ім'я надійного постачальника сучасних високотехнологічних рішень. Проте, для більшості українського менеджменту німецький ринок залишається цікавим, але маловідомим. Для більшості німецьких менеджерів назви навіть провідних українських проектів нічого не скажуть. Попре географічну близькість ми мало знаємо один одного.

IT = UA + DE  :)

В цьому блозі я спробую розказати українцям про німецьке та європейське IT-середовище. Можливо, погляд на німецькі компанії та стартапи допоможе комусь відкрити для свого бізнесу нові горизонти. Для німців я буду розказувати про українські проекти та буду розповідати про можливість ведення бізнесу з Україною. Проект буде вестись двома мовами – українською та німецькою.

Для початку на сайті буде запущено блок з новинами, статтями про стартапи та згодом інтерв'ю. Паралельно буде наповнюватись база даних українських фірм, що надають послуги в IT-галузі. Згодом буде запущено і німецьку версію.

Питання по проекту чи пропозиції по співпраці Ви можете надіслати на e-mail info@ituade.com.ua

Антон Павлушко, Мюнхен

 

Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС