«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: T-Aktie: народна акція для німців від Deutsche Telekom

25 років тому була приватизована німецька комунікаційна компанія Deutsche Telekom, акції якої тримали мільйони німецьких інвесторів. У найкращі часи ціна на акцію перевищувала 100 євро, але з часом обвалилась ледь не до 7 євро.


DAX – основний біржовий індекс Німеччини

Ранок фінансових аналітиків починається не з кави, а з перегляду численних біржових індексів зі всього світу: Dow Jones 30, NASDAQ 100, S&P500, Nikkei 225, Russell 2000, FTSE100, CAC40, EuroSTOXX50 та звичайно німецький біржовий індекс DAX40.


«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: HelloFresh – харчовий гігант, народжений корона-вірусом

Kochbox або "їжа з коробки" – це концепт, завдяки якому німецька компанія HelloFresh увійшла до найбільших компаній на німецькій біржі (DAX40). Під час пандемії послугами компанії почали користуватись мільйони людей по всьому світу. На відміну від інших foodtech-стартапів німці з HelloFresh стали прибутковими.


Xetra-Gold та золоті монети – як німецькі приватні інвестори купляють золото

Ви колись тримали в руках банківський кілограмовий злиток золота? А платини? А ви колись думали, як інвестують у золото приватні інвестори?


Фругалізм - як жити, щоб раніше стати фінансово незалежним

Фругалізм – скоріш за все ви мало чули про цей термін в Україні, але на Заході все більше молодих людей починають замислюватись над плануванням своєї кар'єри та фінансового майбутнього, щоб раніше почати відпочивати, досягнувши фінансової свободи.


UiPath вийшов на біржу та українське ІТ у Forbes

UiPath – компанія зі Східної Європи, що вийшла на біржу та коштує більше 30 мільярдів доларів. Засновник компанії став найбагатшою людиною Румунії. Декілька років тому UiPath купили український стартап StepShot, який став основою львівського офісу тепер вже американского ІТ-гіганта.


«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: Mietendeckel – як влада Берліну боролась з капіталізмом

Бюрократи ніколи не зможуть вирішити проблему краще за ринок. Особливо якщо саму проблему створили самі бюрократи. Влада Берліну спробувала боротись заборонами з підвищенням цін на нерухомість та оренду. Однак за рік так званий Mietendeckel відмінили через суди.


«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: Як завдяки корона-вірусу з’явилось нове покоління інвесторів

Минулого року мільйони приватних інвесторів вийшли на ринок акцій. Частково через "інвестиційну безвихідь", коли інвестиції у акції виявились ледь не єдиною можливістю хоч якось наростити капітал.


GameStop: як вихідці з Шервудського лісу ходили на війну проти вовків з Волстріт

Цей випуск я вирішив присвятити розбору ситуації навколо акцій компанії GameStop, а також поговорити окремо про шортселлерів як явище. Так само треба говорити про ризики – небезпека спровокувати фінансову кризу ближче нім ми думаємо.


«ЩОДЕННИК КАПІТАЛІСТА»: 200 років тому на біржі Франкфурта почали торгувати акціями

У 1820-му році на біржі Франкфурта вперше почали торгівлю акціями – першою стала акція Національного банку Австрії. Імперія Габсбургів намагалась відновитись після Наполеонівських війн, тому на німецьких біржах почали торгувати австрійськими акціями.


Блог про європейське IT

IT-UA-DE - блог про європейську IT-галузь знаходиться в тестовій фазі. Якщо у Вас виникли якісь питання по текстах чи пропозиції, то Ви можете написати авторам.


© 2018 ITUADE - новини та аналітика про європейську IT-галузь, вихід українських фірм на ринок ЄС